بهترین بازیکن تاریخ فوتبال جهان، آلساندرو دل‌پیرو است

دل پیرو

امروز این را فهمیدم که روزهای تولد باشگاه محبوبم یوونتوس، بازیکن محبوبم آلساندرو دل‌پیرو و تولد خود من، به فاصله یک هفته از هم در ماه نوامبر است. اول نوامبر، ۹ نوامبر و ۱۶ نوامبر. من را همین کافیست.

الساندرو دل‌پیرو برای من یک اسطوره است. تنها پیراهن ورزشی که به تن کرده‌ام، با نام او بوده است. او مرا مجذوب فوتبال و یوونتوس کرد. فوتبال دل‌پیرو برای من اوج لذت از فوتبال بود. با وجود زرق و برق بازی فوتبال دیگر بازیکنان، سبک بازی دل‌پیرو برای من حکم الماس را دارد و دیگران به چشم نمی‌آیند.

اگر از من بپرسید که قبل از چشم بستن از این دنیا، دوست دارم از نزدیک چه کسی را ببینم، جواب من دو نفر است. آلساندرو دل‌پیرو و محسن چاوشی که احتمالا برای دومی شانس بیشتری داشته باشم.

امروز تولد ۴۷ سالگی دل‌پیرو است. این یادداشت را به عشق بهترین بازیکن تاریخ فوتبال از نظر خودم نوشتم.

در ادامه نقل قول‌هایی که از دیگران دربارهٔ دل‌پیرو بیان شده است را از کانال تلگرام یوونتوس فارسی می‌نویسم تا بیش از پیش با بزرگی این بازیکن تاریخ فوتبال جهان آشنا شویم.

برای من، او بهترین فوتبالیستی است که دیده‌ام.

فابیو کاناوارو

او با زین‌الدین زیدان متفاوت است. او فوتبال را دوست دارد و آن را در روح خود احساس می کند. من او را به زیدان ترجیح می دهم.

مارادونا

دل پیرو در طول دوران حرفه‌ای من برای من الهام بخش بوده است.

ایگوایین

مالدینی، دل پیرو و رائول نمادهای فوتبال جهان هستند.

کاپلو

سخت است کلماتی برای توصیف او پیدا کنم، او حدود ۲۰ سال است که با یوونتوس بازی می کند، او تاریخ این باشگاه است، وقتی هر کسی در جهان کلمه (یوونتوس) را می گوید، تصویر دل پیرو را در ذهن دارد.

ندود

دل‌پیرو بهترین فوتبالیست ایتالیایی است.

رایان گیگز

می‌خواهم شرایط را در چند کلمه خلاصه کنم: دل‌پیرو، یوونتوس است.

مارچلو لیپی

دل‌پیرو بت من است، وقتی به یوونتوس رسیدم و با او آشنا شدم، مثل لمس آسمان با انگشتم بود.

روبن اولیویرا

دل‌پیرو سال ها نماد باشگاه بوده است.

ترزگه

او همیشه با لبخند برای همه به تمرین می‌آید، حرف‌هایش به همه آرامش می‌دهد، تواضع بزرگترین ویژگی اوست، او فردی طلایی است.

تاکیناردی

او همیشه کاپیتان ما خواهد بود.

آنیلی

ویری بازیکنی است که دوست دارم در منچستریونایتد ببینم، اما شاید دل‌پیرو بهتر باشد، او برای ما عالی باشد.

روی کین

بعد از آخرین حضورش با پیراهن یوونتوس، او در نهایت تحت تأثیر احساساتی قرار گرفت که همیشه می‌توانست پنهان کند. او با اشک در رختکن سرازیر شد و ما هم همین کار را برای او انجام دادیم.

پیرلو

دل‌پیرو بهترین بازیکن تاریخ فوتبال ایتالیاست، فردی که نه تنها احترام زیادی برای او قائل هستم بلکه محبت زیادی هم برای او قائل هستم.

رائول

او بهترین بازیکنی است که در برابرش بازی کرده‌ام! دریبل های او باورنکردنی است.

گری نویل

چه حریفی! چه بازیکنی! چه پسری! او یک نماد واقعی و قهرمانی است که به هواداران یوونتوس قهرمانی داده است. او عاشق این پیراهن است و کمردرد زیادی برای دروازه‌بان‌ها ایجاد می‌کند. هر چه سنش بالاتر می‌رود، ترسش بیشتر می‌شود. من در زمین با او روبرو خواهم شد. در میان بهترین بازیکنان فوتبال، او را تحسین می‌کنم و به او احترام می‌گذارم.

فرانچسکو توتی

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *