با رقص دنیا جای بهتریه!

هروقت حرف از رقص و رقصیدن میشه اولین چیزی که تو ذهن‌مون تداعی میشه رقص‌های تو عروسی و آهنگ‌های شیش‌وهشت و دختر بندر و لرزوندن سینه و این داستانا هست که نمی‌خوام بگم بده، ولی شخصاً این مدل از رفتارها رو نمی‌فهمم و نمی‌پسندم.

به نظرم رقص فلسفه داره و معنی و مفهوم. نگاه ساده و ابتدایی به رقص، اینکه فقط بری وسط و حرکات موزون و دیوانه‌وار از خودت نشون بدی،‌ بی‌احترامی به خودت و هنر رقصیدن هست. اینکه توی مجالس آقایون میریزن وسط و واسه هم عشوه‌های حال به هم زن میان و جوری می‌رقصن که انگار فلج هستن، اصلا صورت خوشی نداره.

رقص می‌تونه پیوند دو جنس مرد و زن باشه تا با هم به تکامل و شادی روحی برسن، در کنار هم رقصیدن زن و مرد هست که می‌تونه جلوه‌ی زیبای هنر رقصیدن رو به بهترین شکل ممکن بیان کنه.

رقص می‌تونه رقص محلی باشه، رقصی که باصلابت و زیبایی خودش نشون از اتحاد و همدلی قومیت‌های ملی داره؛ اتفاقی که با هیچ چیز دیگه‌ای قابل بیان نیست.

رقص می‌تونه روایت‌گر باشه! می‌تونه تاثیرگذار باشه، قصه بگه، بخندونه، غمگین کنه، بجنگه، نماد صلح باشه، عاشقت کنه، تو رو به فکر فرو ببره یا اینکه دنیا رو جای بهتر و قشنگ‌تری کنه.

متاسفانه توی ایران به رقصیدن به عنوان یه هنر نگاه نمیشه. عبارت Dancer مفهومی جز یه آدم رقاص و مطرب نداره. ولی من بعد از اجرای گروه Black Light Land تمام قد ایستادم و به تک تک اون جوونای Dancer افتخار کردم. براشون کف زدم و خوشحال بودم از اینکه عده‌ای نگاه متفاوتی دارن به هنر رقصیدن.

خیلی خوشحالم که عده‌ای جوون هم سن‌وسال خودم با وجود این تفکرها و جو حاکم در ایران، مسیر پیش روی خودشون رو هموار کردن و می‌خوان به همه بگن با رقص دنیا جای بهتریه، اتفاقی که در ایران سخت ممکن میشه و ولی واسه اونا غیرممکنی وجود نداره.

به نظرم موفقیت چیزی جزء این نیست. اینکه عاشقانه کاری رو انجام بدی و اون رو به اوج برسونی. همیشه آرزوم بوده روزی برسه که موفقیت فقط تو درس خوندن و دکتر و مهندس شدن خلاصه نشه و اگه یه روزی بچه‌هامون بهمون گفتن ما یه Dancer هستیم، از صمیم قلب بهشون افتخار کنیم.

راستش قرار نیست بگم چی دیدم، فقط می‌خوام بگم به جای رفتن به نمایش‌های مثلا کمدی و به شدت سخیفی که فقط می‌خوان با تیکه کلام‌های پَست و منحرف به زور ما رو بخندونن و شادی لحظه‌ای ایجاد کنن، بریم به دیدن نمایش گروه Black Light Land تا هم بخنیدم، هم غمگین بشیم، عاشق شیم، به فکر فرو بریم و تصمیم بگیریم دنیا رو با هم دیگه زیباتر کنیم و مهربون‌تر بسازیمش.

وبسایت گروه بلک لایت لند.

صفحه اینستاگرام گروه بلک لایت لند.

خرید اینترنتی بلیت اجرای گروه بلک لایت لند.

پی‌نوشت: اجرای گروه بلک لایت لند تو مجتمع کورش سالن البرز هست و توصیه می‌کنم زودتر برید که تو ترافیک گیر نکنید و مثل من از وسط نمایش برسید. تو ایام عید یه بار دیگه میرم تا اجرای این گروه دوست‌داشتنی رو ببینم. شایدم سه‌باره و چهارباره 🙂

نظرات خوانندگان این نوشته

  1. بازتاب: فقط دکترها موفق نیستند! | محمد عباسی‌فرد

در رابطه با این نوشته نظری دارید؟ خوشحال می‌شوم من و خوانندگان این نوشته را هم از آن مطلع کنید