وبلاگ‌نویسی در یک نگاه

تصویری که در این پست داره وبلاگ‌نویسی رو در یک نگاه نشون میده، در عین حال که داره به سادگی ظاهر یه پست وبلاگی یا یه وبلاگ رو به تصویر می‌کشه بیشتر جنبه‌ی شوخی و فان داره، مخصوصاً بخش کامنت‌هاش ؛)

اما داستان وبلاگ‌نویسی به همین سادگی‌ها نیست و ممکنه بیش از اون‌ چیزی که فکرش رو بکنید نیازمند تلاش و صبوری باشه، البته برای تبدیل شدن به یک وبلاگ‌نویس حرفه‌ای یا نیمه‌حرفه‌ای.

قطعاً اولین چیزی که بهش فکر می‌کنید اینه که من چرا باید وبلاگ‌نویسی رو شروع کنم و می‌خوام چه هدفی رو دنبال کنم.

بعد که به نتیجه رسیدید میرید سراغ اینکه دوست دارم درباره چی بنویسم و بعد از این موضوع میرید سراغ پیدا کردن یه دامنه‌ی خوب که با موضوع وبلاگتون همخونی داشته باشه.

حالا نوبت اینه که انتخاب کنید می‌خواید روی چه سیستم مدیریت محتوایی وبلاگ‌نویسی کنید، وردپرس یا یه سیستم وبلاگ‌دهی رایگان مثل بلاگ بیان یا بلاگفا و…

حالا دردسرهای یه وبلاگ‌نویس تازه‌کار شروع میشه و سعی داره بدونه واقعا چگونه میشه پست‌های تاثیرگزار بنویسه و چگونه باید بنویسیه تا مطالب وبلاگش خونده شه و دیگه با این جمله‌ی کذایی یعنی، هنوز هیچ نظری ثبت نشده است روبه‌رو نشه و واسه حل این موضوع قطعاً میره پست شش راه ساده برای اینکه توی وبلاگتان کامنتها و نظرات بیشتری دریافت کنید رو می‌خونه.

حالا وقته اینه که با تلاش و صبوری پله پله برسه به لذت وبلاگ‌نویسی.

این پست باعث شد مروری کنم برخی از مطالب وبلاگ لذت وبلاگ‌نویسی و استاد عزیزم مسلم میرزایی دوست‌داشتنی رو که از ایشون و مطالب ناب‌شون خیلی چیزا یاد گرفتم و می‌گیرم.

به همه‌ی وبلاگ‌نویسا توصیه می‌کنم مطالب این وبلاگ رو حتماً بخونن و همیشه برای خودشون مرور کنن، درسته که نزدیک به یک سال شده این وبلاگ به‌روز نشده و نمیدونم چرا، ولی مطالب این وبلاگ همیشگی هست و تاریخ انقضاء نداره.

دیدگاهی بنویسید