محمد عباسی‌فرد

یک وبلاگ‌نویس.

محمدجواد احمدی؛ دیدار، گفتگو و آغاز ارتباط.

تمام ارتباطات‌های انسانی در جهان با همین فرمول ساخته می‌شود؛ دیدار، گفتگو و آغاز ارتباط. محمدجواد احمدی عزیز را نمی‌شناختم. فقط اسم او را از فاطمه جان شنیده بودم، چرا که همکار یکدیگر در دیجی‌کالا بودند و تنها شناخت من این بود که محمدجواد مدیر مارکتینگ واحد بازرگانی دیجیکالا بوده است. چند سالی است که…

تمام ارتباطات‌های انسانی در جهان با همین فرمول ساخته می‌شود؛ دیدار، گفتگو و آغاز ارتباط. محمدجواد احمدی عزیز را نمی‌شناختم. فقط اسم او را از فاطمه جان شنیده بودم، چرا که همکار یکدیگر در دیجی‌کالا بودند و تنها شناخت من این بود که محمدجواد مدیر مارکتینگ واحد بازرگانی دیجیکالا بوده است.

چند سالی است که از شبکه‌های اجتماعی غیر از لینکدین دست شسته‌ام. اما دیده شدن استوری اینستاگرام محمدجواد توسط فاطمه جان با این موضوع که قصد دارد به گفتگوی آنلاین با علاقه‌مندان برای شنیدن تجربه‌هایش و ساختن ارتباطات تازه بپردازد، برای اجرایی شدن فرمول بالا کافی بود.

فرم پیشنهادی محمدجواد با پرسش‌های جالبی که طراحی کرده بود را تکمیل کردم و روز جمعه تاریخ ۲۱ اردیبهشت ماه ساعت ۱۰ صبح را هماهنگ کردم.

قبل از گفتگو، لینکدین‌اش را چک کردم و شناخت نسبی و اولیه را برای خودم ساختم. از همین شناخت اولیه پرسش‌ها ساخته می‌شود و گفتگو شکل می‌گیرد. مسیر شغلی‌ای که محمدجواد سپری کرده بود برای من جالب بود و می‌دانستم حول محور تخصص‌اش یعنی بازاریابی، برندینگ و ارتباطات، پرسش و گفتگو خواهیم داشت؛ و البته نگرش و رویکرد او نسبت به تغییر، رشد و یادگیری. همین هم شد. ساختار گفتگوی ما با چاشنی تجربه‌های عجیب و ارزشمندش با همین فرمان پیش رفت.

گفتگو یک ساعته با محمدجواد عزیز برای من یک یادگیری بزرگ و مهم داشت، آن هم اهمیت شناخت از طریق تحقیق (Research) قبل از شروع برای انجام هر کاری است؛ قبل از اینکه بخواهیم استراتژی تعریف کنیم، قبل از اینکه بخواهیم برنامه اجرایی بنویسیم و اجرا کنیم. مرحله اول بعد از مشخص شدن صورت مسئله و چالشی که ما مامور کمک به حل آن مسئله هستیم، فاز تحقیق است.

شنیدن تجربه ارزشمند و جذاب محمدجواد درباره داستان یکی از پروژه‌هایی که برای فاز تحقیق آن خودش شخصا برای تکمیل پرسشنامه‌ از مردم در حال رفت‌وآمد خیابان و محله‌ها اقدام کرده بود، علاوه‌بر خندیدن به موقعیت‌های عجیبی که تعریف می‌کرد، برای من یک پیام واضح داشت، اشتیاق و انگیزه‌ نسبت به کاری که انجام می‌دهیم. کاری که نیروی محرک تو برای انجام کارهای مختلف و تجربه‌های جدید باشد، همان چیزی است که احتمالا حالِ تو با آن کار و فعالیت خوب خواهد بود.

در این گفتگو اسم دوستان مشترک زیادی آورده شد و برای من مجدد اهمیت ارتباطات پررنگ شد. مهدی یگانه که در کوییز آو کینگ با محمدجواد همکار بوده است، راشا شیدماهر و تجربه‌های جاباما و همچنین مهدی امیرپور عزیز و موقعیت‌های مهم و حساسی که در دیجیکالا داشتند.

این گفتگو، آغاز بود. آغازِ ارتباطی که من ارزشمندی آن را می‌فهمم و برای حفظ آن تلاش خواهم کرد. بلافاصله بعد از اولین گفتگو، گفتگوی دوم را هماهنگ کردیم و برای دیدار حضوری نیز مشتاقم و خیلی زود اتفاق خواهد افتاد.

از همینجا از همه دوستانی که خواننده این یادداشت هستند، دعوت می‌کنم که از طریق لینک زیر فرصت گفتگو با محمدجواد احمدی عزیز و شندین تجربه‌های و زندگی زیسته‌اش را از دست ندهند. جدا از اینکه در چه حوزه‌ای کار می‌کنید و چه سن و سالی دارید، این گفتگو و فرمول دیدار، گفتگو و آغاز ارتباط برای شما هم کار می‌کند.

در

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *